Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Mistrz i Małgorzata - streszczenie

mu, ze konieczne jest leczenie. Poradził poecie, by ten nie przejmował się już dłużej wydarzeniami z Patriarszych Prud, bo najważniejszy dla niego jest teraz spokój. Stwierdził, że sprawą tą powinna zająć się policja, do której Iwan może co najwyżej napisać donos.

9.Głupie dowcipy Korowiowa.

Prezesem spółdzielni mieszkaniowej, do której należało mieszkanie przy Sadowej, był Nikanor Iwanowicz Bosy. Odkąd dowiedziano się o śmierci Berlioza, Bosy był cały czas nachodzony i nękany telefonami czy listami. Postanowił zatem udać się do rzeczonego mieszkania. Na miejscu spotkał chudego osobnika w binoklach, który skrzeczącym głosem przedstawił się jako Korowiow. Twierdził, że jest asystentem i tłumaczem maga, który obecnie jednak ćwiczy i nie można mu przeszkadzać. Oświadczył, że Woland życzy sobie wynająć mieszkanie i że otrzymał na to zgodę Lichodiejewa. Mówi, że dyrektor teatru pisał do Bosego w tej sprawie. Zdziwiony prezes rzeczywiście odnajduje w teczce list. W końcu spisują umowę na pięć tysięcy rubli za tydzień wynajmu. Korowiow daje Bosemu także łapówkę.

Gdy Nikanor Iwanowicz wychodzi z domu, Korowiow łapie za telefon i, przedstawiając się jako sąsiad prezesa, dzwoni do służb specjalnych z donosem. Mówi, że Bosy przetrzymuje w toalecie, w przewodzie wentylacyjnym walutę, którą spekuluje.

Prezes spółdzielni faktycznie chowa ruble do przewodu wentylacyjnego, ale gdy odpowiednie służby wchodzą do mieszkania, okazuje się, ze są tam dolary.

10.Wieści z Jałty.

W Teatrze „Varietes” czekało na Lichodiejewa dwóch obywateli: dyrektor finansowy-Rimski oraz administrator Warionucha. Denerwowali się, że Stiopy jeszcze nie ma, a chcieli uzgodnić z nim szczegóły mającego się odbyć przedstawienia z udziałem maga, którego nikt jeszcze nie widział.

W tym samym momencie w drzwiach ukazała się


Komentarze

    4 + 7 =    
~ 785122
2023-04-08 18:08:44
Witam!!ǃ
Вyć może moja wіadomоść ϳеѕt zbyt ѕрeсуfiсzna.
Аlе mоja ѕtаrszа siostrа znalаzłа tutаϳ wsраnіаłegо mężczуznę i maϳą świеtny związek, аlе сo zе mną?
Mаm 26 lаt, Ιsabеlla, z Сzech, znаm ϳęzyk аngіelѕki równіеż
Ι... lерiеϳ pоwіеdziеć to оd razu. Jеѕtеm biѕekѕuаlny. Nіе ϳеstem zazdroѕnу o іnną kоbietę... zwłaѕzczа ϳеśli koсhamy ѕіę rаzem.
Асh tаk, gotuϳę bаrdzо smаcznieǃ і kochаm nіе tуlko gоtować ;))
Im рrawdzіwа dziewczyna i szukа рoważnеgо і gorącegо zwіązku...
Ԝ kаżdym raziе, możеѕz znаleźć móϳ рrоfіl tutaj: http://quirectchou.gq/usr-69126/